Pivní světové speciály
Češi nejsou zrovna tím nejsebevědomějším národem. To ovšem platí jen v případě, že se nejedná o naši českou gastronomii, tradiční krajské speciality anebo o pivo. Na všechny tyto produkty jsme totiž až přehnaně, a jak se také ze světa ozývá také právem, pyšní. A právě o jednom z těchto pokladů bude dnes řeč. Konkrétně se jedná o pivo, na které se ovšem podíváme z celosvětového hlediska a představíme si ty nejlepší a nejznámější speciály.
Na začátek dovolte, abych ještě trochu vyzdvihla nás Čechy, a to prostřednictvím trochy čísel. Věděli jste například, že každoročně vyvezeme do světa okolo neuvěřitelných 4,4 milionů hektolitrů piva? To je v přepočtu téměř 900 půllitrů. A to není zrovna málo! Velkým pozitivem pro nás také je, že se toto číslo každičkým rokem zvyšuje. Na našem pivu si tak můžou pochutnat například v Brazílii, u našich sousedů na Slovensku, v Peru, v Německu, ve Švédsku, v Polsku, v Jižní Koreji anebo třeba v Rusku. Ovšem s levným výčepním zařízením https://www.gastroserver.cz/ nebudete mít problém se zřízením malé pivotéky ani doma.
A nyní už na světové speciality. Jako první se podíváme na vůbec nejsilnější pivo světa, co se týče obsahu alkoholu. Toto prvenství si drží ve Skotsku s produktem s příznačným názvem Snake Venom v překladu tedy Hadí jed. Na etiketě tohoto piva si také můžete přečíst upozornění na maximální doporučené množství, které představuje 35 mililitrů. Celkový obsah alkoholu je 67,5 %, což je tedy už opravdu síla! Večerní pivo s kamarády se vám v takovém případě může krutě vymknout z rukou. Zajímavým je i jeho způsob výroby, který spočívá ve zmražení, při němž se odebírají postupně zmrzlé krystalky vody. Odvážlivci, kteří se tento speciál rozhodli vyzkoušet, popisují jeho chuť jako prvotně slanou, která se následně rozvine do tradičního rozlití tepla.
Další zajímavostí je nejdražší pivo světa, na něž už jen tak rozhodně nenarazíte je historickým, a dá se i říci přeživším kouskem, který pochází z Německa. Těchto jedinečných šest kousků má za sebou vskutku netradiční minulost. Proletěly se totiž slavnou vzducholodí Hindenburg, která shořela a následně dopadla zpět na zem. Z trosek této vzducholodi byly následně vyloveny láhve německého piva. Roku 2013 došlo ke dražbě jedné z těchto lahví, která se nakonec vydražila za neuvěřitelných 16 tisíc dolarů, což je v přepočtu okolo 360 tisíc českých korun.
Posledním speciálem, který byste asi pod stromečkem najít nechtěli, je Tarantula Brandy. Jedná se o pivo, které je ovšem spíše přirovnatelné k naší pálence, jež je velice oblíbené v Kambodži. Tato specialita se vyrábí z rýže a spolu s ní najdete v lahvi i mrtvou tarantuli. No zkrátka proti gustu…