Mobilní dřevostavba s nízkými náklady na bydlení
Bydlet ve vlastním domě je snovou představou mnoha lidí, ale při pohledu na vývoj tržních cen nemovitostí se vám může zježit kůže. Velký zájem je dnes o mobilní dřevostavby, a to zejména kvůli jejich dostupnosti. A nejen to.
Může to být dostupný klíč k vlastnímu bydlení – ceny nemovitostí rostou i přesto, že celý svět zasáhl Covid-19 docela nevybíravým způsobem. Někteří odborníci tvrdí, že krize v důsledku pandemie má docela jiný profil, než jak tomu bylo u krizí ryze finančních, navíc řada lidí zjistila, že je pro ně výhodnější vlastnit nemovitost, jejíž hodnota se v čase příliš nemění, a to ani vzhledem k její amortizaci. Mít zkrátka svůj vlastní pozemek a vlastní střechu nad hlavou je stále větší jistota, než peníze uložené v různých nehmotných a fiktivních komoditách. Proto nelze očekávat pokles cen nemovitostí na trhu a to pro mnohé z nás znamená takřka nedostupné bydlení, pokud se nechceme upsat na zbytek života hypotékou.
Stačí se rozhlédnout kolem sebe a zjistíte, že koupě středně velkého bytu o dispozici 2 plus 1 v malém městě se běžně vyšplhá na dva až pět milionů korun a zdá se, že tato cenová hranice ještě není konečná. Započítat byste však také měli dodatečné náklady na bydlení, jako je platba do fondu oprav, centrální vytápění, teplá voda atp.
Když se nad tím trochu víc do hloubky zamyslíte, zjistíte, že mobilní dřevostavba Top mobilní domy bude dostupnější a navíc lze výrazně ušetřit nízkými požadavky na údržbu, vlastní studnou, solárními panely na ohřev vody a fotovoltaickými panely, vytápěním dřevem a vařením na plynové bombě, aniž byste platili pevný tarif zemního plynu.
Spočítat si finanční nákladnost je poměrně snadné, některé z nás ovšem může odradit samotná představa mobilheimu, kdy se domníváme, že jde o malé, neútulné příbytky, kde se budeme většinu času jen tísnit. Z tohoto omylu vás vyvedou fotografie samotných objektů, anebo přímo návštěva ukázkových staveb, kde si vše můžete na vlastní kůži doslova osahat.